Poreč - nejnavštěvovanější město Istrie

Bazilika chráněna Unescem a mořské laguny s průzračnou vodou

Poreč nabízí největší nabídku cestovního ruchu v Chorvatsku. Vzdálenost z Brna je cca 670 km. Rozprostírá se od turistické vesnice Lanterna k ústí řeky do modré a zelené laguny. Poreč má mnoho dobře udržovaných pláží ve stínu borovic. Místní kyvadlovou lodní dopravou se dá zajet koupat na pobřežní ostrůvek Sv. Nikola.

Akční nabídky ubytování Poreč apartmány, hotely

Město Poreč; Zdroj: istrien7.com

Staré městské jádro se nachází na malém poloostrově, který je oddělen od pevniny umělým kanálem. A největší světoznámou památkou chráněnou Unescem je bazilika Sv. Eufrazia, která byla vystavěna v 6. století a stojí dodnes.

Basilika Euphrasius; Zdroj: istrien7.com

Sportovní Poreč

V obci jsou četné tenisové kurty, fitness centra a sportoviště pro všechny druhy sportů. Jízda na koni, vodní lyžování, bungee jumping, plachtění a potápění jsou jen některé sporty, které si zde můžete vyzkoušet. Házená je zde v kurzu a nejen pro ni je zde postavena nová víceúčelová sportovní hala Žatika.

Nadchly mě dobře značené a udržované trasy pro cyklisty, pěší i nordic walking a jde zde jezdit různá náročnost, takže kolo sebou.
Lahůdkou pro všechny dobrodruhy je cesta Parenzana, bývalá úzkokolejná železnice. Všechny materiály a mapy dostanete v porečské turistické kanceláři.

Kulturní akce

V průběhu roku se zde uskuteční mnoho akcí. Koncert vážné hudby (květen-září) v Eurphrasianě, jazzové večery v muzeu Lapidárium nebo malebné lidové slavnosti v nedalekém Tar a Funtaně. Nevím, jestli bar a s tím spojený alkohol je kultura, ale zdejší beach bar Tequilla je vyhlášený na celém Jadranu a patří k nejlepším.

Co dělat s dětmi? Nemusíte jen k moři a na zmrzlinu. Přečtěte si o aquaparcích, dinoparku, zoo a dalších atrakcích.

Pláž Borik; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pláže

V žebříčku nejlepších chorvatských pláží v oblasti Istrie a Kvarner se umístila na třetím místě pláž Lanterna ve stejnojmenném kempu. Pláže je zde poseta jemnými oblázky, je označena Modrou vlajkou za čistotu vody a vybavenost pláže. Ideální dovolená s dětmi a ubytování můžete zvolit třeba v apatmnánech, mobilhoumech nebo v kempu třeba s obytným vozem.

Podrobnější článek o apartmánech Lanterna zde

Celý žebříček nejlepších pláží v oblasti Istrie.

Apatmány Lanterna,bazén; Zdroj: veranstalterka­taloge.de